O NAS

legia-warszawa-kickboxing-start-pasek

O NAS

legia-warszawa-kickboxing-start-pasek

Poznaj naszą historię:

Po raz pierwszy na sali spotkaliśmy się w 2004 roku. Od tego czasu kickboxingu od podstaw nauczyło się w naszej sekcji kilkaset osób. Pod czujnym okiem Przemysława Ziemnickiego, Mistrza Świata, Europy i Polski poznały one nie tylko techniki bokserskie i trudne kopnięcia, ale zrozumiały, że sporty walki to przede wszystkim kuźnia charakteru.

Dzięki treningom w Legia Kickboxing każdy może przezwyciężyć słabości, zyskać stabilną pewność siebie, nauczyć się samoobrony i ­- jeśli tylko zechce ­- odnieść sportowe sukcesy. Każdy moment jest dobry, by zacząć przygodę ze sportami walki, więc nie przekonuj się, że jesteś za stary albo kompletnie nie masz formy. Przyjdź do naszej sekcji i przekonaj się, że to tylko wymówki.

Na naszych treningach panuje pełna różnorodność, spotykają się na nich młodzi ­uczniowie i studenci oraz ci, którzy przeżywają drugą młodość. Głodni sukcesów zawodnicy ale i osoby, które traktują sport wyłącznie rekreacyjnie. Bardzo liczne jest grono kobiet ­ zarówno w grupie początkującej, jak i zawodniczej. Dla bezpieczeństwa ćwiczymy w pełnym zestawie ochraniaczy, starannie dobieramy pary treningowe i sparingowe, bo chcemy, żeby naszych wychowanków omijały kontuzje.

legia-warszawa-kickboxing-trener-trening-galeria
legia-warszawa-kickboxing-trener-trening

Gwarantujemy znakomitą atmosferę, pełne wsparcie trenera i doświadczonych zawodników związanych z sekcją od samego początku.

Wierzymy, że nasz sport może pełnić funkcje wychowawcze. Wykorzystanie kick­boxingu w procesie edukacji dzieci i młodzieży wpływa na obniżenie lęku i agresji, sprzyja rozładowaniu stresu i napięć. Uczy także dyscypliny, szacunku do innych i przestrzegania norm etycznych. Od lat przybliżamy te wartości młodym prowadząc seminaria sportowe w ośrodku socjoterapeutycznym „Wspólny Dom” w Wildze.

Nasz klub wychował medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata, w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Na zawodach nasi sportowcy wyróżniają się wzorową techniką i przygotowaniem kondycyjnym. A poza ringiem naszą drużynę łączą przyjacielskie relacje i charakteryzują szerokie uśmiechy. Lubimy się bić i wiemy jak tego nauczyć.